Trabzon Park

30 Nisan 2015 Perşembe 11:02
trabzon-park

Üsküdar'a yakın yerler bölümümüzde Ümraniye'nin tepe noktasında bulunan parkı anlatıyoruz.

Ümraniye Tepeüstü'nde yemyeşil ağaların arasında tam bir doğa harikası olan park'a gelirseniz İstanbul'da olduğunuzu unutacaksınız. Sanki kilometrelerce uzakta bir yerde gibi hissedeceksiniz kendinizi.

Trabzonpark'ı henüz keşfetmediyseniz mutlaka en yakın zamanda gitmenizi tavsiye ederiz. Yemyeşil bir orman içinde yazın kuş cıvıltıları, serin havası ile şehrin kalabalığı ve trafiği içinden sizi uzaklaştıracak muhteşem bir ortamı var. Buranın diğer bir ismi de Çırçır ormanı ancak tabelasında ve halk arasında daha çok Trabzonpark olarak biliniyor.

Trabzon Park'ı Ümraniye tepeüstüne gelince kime sorarsanız size gösterir. Ayrıca tarif etmek gerekirse Ümraniye - Şile otobanından  Şile istikametine giderken Beşiktaş Nevzat Demir tesislerinin tam karşısında kalıyor.

Trabzonpark''da birçok işletme var ancak en meşhur iki tane yemek yenilecek yeri bulunuyor. Bunlardan bir tanesi tepeüstünde yıllardır lezzetli pidesi ile bilinen "Lider Pide" diğeri ise, Trabzon'da balıkçı dükkanı olan ve bu başarısı ile İstanbul'da şube açan "Fevzi Hoca"nın yeri.

                                                                                                                         
Lider Pide

Tepeüstünde yıllardan beri değişmeyen eski dekorasyonu ile hizmet veren ve bu çevrede oturup damak tadına düşkün olan hemen hemen herkesin bildiği bir yerdir  Lider Pide. Bu meşhur pide yeri, bir  şubesini de Trabzonpark'da doğa içinde bütünleşen ahşap bir yapı içinde açtı. Resimde gördüğünüz yerde, bir de hava güzelse balkonda pide yemek çay içmek çok keyifli oluyor.

Yaptığı pidelerin malzemeleri (tereyağı, kavurma) günlük olarak Trabzondan geliyor. Malzemeler doğal olunca Peynirli, Kıymalı, Kavurmalı, Sucuklu, Karışık Pideler de enfes oluyor. Lider Pide'de serviste bıçak kullanılmıyor. Garsondan özellikle isteseniz bile işletmede müşteriye vermek için servis bıçağı bulunmuyor.

Fiyatlarına gelince : Normal'den biraz daha pahalı. Otopark alanı bulunuyor.

Lider Pide – Çırçır Korusu - Trabzon Park - Tel : 0216 611 13 61

Fevzi Hoca'nın yeri

Öğretmen olması nedeniyle 'Hoca' olarak hitap edilen Fevzi Çimşit, adını verdiği restaurant'da müşterilerine  ağırlıklı olarak balık ziyafeti sunuyor.

Trabzonlu Fevzi Hoca ilk olarak kendi memleketi Trabzon/Salacak'ta 13 masalık küçük bir balık lokantasıyla başlamış işe... O küçük dükkandan şimdi  Ankara'da devlet arazisinde özel izinle açtığı ve bakanlar ve bürokratları ağırladığı bir işletme haline dönüşmüş.

Yemek sitelerini dolaştığımızda herkesin lezzeti ve kalitesi konusunda hem fikir olmadığı bir yer olsada şık ortamı, manzarası ve kaliteli bir noktada olduğunu söyleyebiliriz. Üsküdar'a yakın olması nedeniyle fazla trafik çekmeden iş yemekleri ve özel günlerinizde şık bir ortamda yemek yemek için düşünebileceğiniz bir yer olabilir. İçki servisinin olmadığı yerde fiyatları ortalamanın üstünde diyebiliriz.


Trabzonpark'da bu iki işletme dışında cafe, yemek yeri, piknik ve mangal yapmak için birçok işletmenin yanında gezinecek alanlar bulunuyor.  Haftasonu özellikle Pazar günleri oldukça kalabalık oluyor. Park'a giriş ücretli.  Ücretli olması da çok iyi olmuş çünkü buraya her elini kolunu sallayan gelmiyor. Çok ufak bir ücret alıyorlar ancak Ümraniye'nin ortasında bu kadar temiz kalmasına büyük yararı oluyor.  

Ümraniye Şubesi Ihlamurkuyu Mh. Çırçır Ormanı içi Ümraniye  Telefon: 0 216 611 61 61


Son olarak

Ulusal medya'da Çırçır Orman'ının yok edilme tehlikesinin olduğunu, izinsiz yapıların yapıldığını hergün ağaçların kesilip yeni işletmeler için yer açıldığını birçok kez duyduk, izledik. Bu orman'ın temizlenip bir iki işletme açıp halkın yararına sunulması tabiki güzel ancak bu durumun daha da abartılmayıp sadece bu kadarla kalınması bizce de çok önemli bir durum.

Haber metni : Erdal Gökyıldız'a aittir. İzinsiz kullanılması yasaktır.
Haber okunma sayısı: 49620

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Tesislere girmek ucretlimi

    Misafir Neden tesislere giris ucretli pide yemek icin illa giriş ucertimi odemek gerekiyor ben orada yemek yiyeceksem neden giriş ucerti odeyim ve ne kadar giriş ucreti oldugunuda yazmamissiniz lutfen ufak detayda olsa sitenizde bu konu hakkinda bilgi verin 15 Eylül 2016 11:26

  • Eyüboğlu Cafe

    Misafir bu alanda eyüboğlu cafenin açık büfe kahvaltısı ve nargilesi de süperdi. gidecek olanlara tavsiye ederim. nargileden istediğim aromanın tadını tam olarak aldığım tek yer orasıydı. her haftasonu zamanım olsa giderim. tavsiye ederim 26 Ekim 2016 12:44

DİĞER HABERLER