Muhabir olmak ister misiniz?

Öz Bolu Lokantası

01 Nisan 2015 Çarşamba 12:39
oz-bolu-lokantasi

Üsküdar'da Bir Esnaf Lokantası

Üsküdar’da çok eski olmasa da temiz, kaliteli bir yerden sulu yemek yemek isterseniz Öz Bolu Lokantasını tercih edebilirsiniz.

 

1997 yılında açılan Öz Bolu Lokantasında öğlen zamanı yer bulmak gerçekten çok zor. Etrafta sürekli kebap yemekten bıkan işyerleri sulu yemek yemek için çoğunlukla burayı tercih ediyorlar.

Sabah çok erken saatte açılan lokanta, akşam 21:00-22:00’a kadar açık kalıyor.  Her gün orta büyüklükte bir döner takıyorlar. Dönerin yanısıra çorbalar, zeytinyağlılar, tas kebabı, sebze yemekleri, ızgaralar var. Hele tatlıları muhteşem. Özellikle kendilerine ait İncir Uyutma tatlısını İstanbul'da sadece burada yiyebilirsiniz.  Yemekleri, tatlıları gerçekten çok lezzetli, kıvamlı ve temiz. Tabi her yemek veya her tatlı herkesin damak zevkine uymayabilir.

Döneri erken saatlerde hemen bitiyor. Garsonları çok ilgili, bir şey eksik olduğunda hemen çok hızlı bir şekilde getiriyorlar.  Bu lokantaya giden birçok arkadaşım da var. Hepsi de memnun olduklarını söylüyorlar.

 Lokanta çarşı içinde olduğu için araba ile giderseniz park yeri bulmanız sorun olabilir. Aracınız’ı Üsküdar Kat Otopark’ına bırakırsanız rahat edersiniz, 10dk. yürüme yürüyerek ulaşabilirsiniz. Eğer otobüsle veya marmaray ile giderseniz önce balık pazarını sorup, daha sonra Öz Bolu lokantasını sorarsanız esnaf'dan herkes bilir.

 

Buranın lezzet / fiyat dengesi son derece mükemmel. Restaurant sınıfında olmadığı için tam olarak paranızın karşılığını alıyorsunuz. Dekorasyona, vale'ye, ihtişama para ödemiyorsunuz. 

Rezervasyonu yapmanıza gerek yok. Kredi kartı da geçiyor.

Açık adresi :  Mimar Sinan Mah. Atlas Sk. N:11  Üsküdar - İstanbul  Tel: 0216 532 73 31

Haber metni : Erdal Gökyıldız

Not : Yazının izinsiz alınması ve kullanılması yasaktır. Haber okunma sayısı: 1459

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER