Kız Kulesi'nde Yemek

01 Nisan 2015 Çarşamba 16:26
kiz-kulesinde-yemek

İstanbul'un İncisi

Üsküdar’da nerede ne yenir diye sorarsanız yine karşımıza “Kız Kulesi” çıkıyor.

Öncelikle sitemizin içeriğinde anlatmaya çalıştığımız gibi Üsküdar eşsiz bir yerdir. Bu eşsiz yerde Kız Kulesi’nin yeri de bir başkadır. Her ne kadar Kız Kulesinin restoran olmasından hiç memnun olmasam da, yine de burayı sizler için anlatacağım.

Kız Kulesinde yemek yenilecek iki yer bulunuyor. Birinci bölümü hemen girişteki restoran yani sıcak yemek bölümü ile üst katta içecek ve atıştırmalık kafeterya bölümü var. Burada daha önce görmediğim bir uygulamayı size anlatmak istiyorum. Hala bu şekilde mi bilmiyorum tabi.

Restoran’a oturduğunuzda garson son derece kibar bir şekilde size menü’yü getiriyor. Erkeğe verilen menü çok normal bir menü ancak bayan’a verilen menüde fiyat kısmı bulunmuyor.

Bunun yanında gece menü’sü ile gündüz menüleri (akşam müzik olduğu için) farklı, dolayısıyla fiyatları da farklı. Garsonlar gerçekten çok iyi eğitilmişler son derece ilgi-alaka gösteriyorlar.

Kız Kulesinde alkol’de veriliyor. Yerli yabancı içkiler bulunuyor. Tahmin edersiniz ki; oldukça fazla turist misafiri var. Bazı zamanlarda düğün, nişan ve özel gecelerde şirket toplantıları da yapılıyor. Böyle zamanlarda Kız Kulesi’nin bir kısmını veya tamamını kapatabiliyorlar.

Kız kulesine yemeğe gittiğinizde mutlaka rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Normal’de Kız Kulesine giriş tekne ücreti var ancak yemeğe gidenler için ulaşım ücretsiz. Üsküdar’dan Kabataş’dan Kızkulesine ulaşım sadece 10 dakika sürüyor. Yemek ücretleri ise son derece pahalı diyebilirim. İstanbul’un hatta Türkiye’nin en güzel manzarasına sahip olan bir yerde de böyle bir fiyatlandırma olması normal.

Üst katı tercih ederseniz sanırım manzaradan bahsetmeye gerek yok. Gece manzarasının güzelliği, gündüz manzarasının güzelliği birbirinden güzel oluyor. İstanbul’un en güzel manzarasının burada olduğunu herkes bilir. Bu konuda ünlü şair Sunay Akın “İstanbul’un en kötü manzarası Kız Kulesinde’dir. Neden biliyor musunuz Kız kulesini göremezseniz de o yüzden. Kız Kulesi olmadan bir İstanbul eksikdir ” der.

Dekorasyonu çok muazzam yapılmış. Duvarlarında eski Kız Kulesi’nin resimleri, binanın eski planları, tarihi objeler ve ufak bir de hediyelik eşya dükkanı bulunuyor.

Sizi bilmem ancak ben Kız Kulesine gideceksem burayı özel bir günde romantik bir akşama saklamak isterim. Bir doğum günü, belki bir evlilik yıldönümü veya evlilik teklifi. Hafta içi ve Hafta sonu kahvaltı keyfi de yapabilirsiniz.

Adres : Üsküdar’da kime sorsanız gösterir.
Telefon : 0 216 342 47 47

Web siteleri : www.kizkulesi.com.tr

Sitemizde bulunan Kız Kulesi fotoğrafları için TIKLAYINHaber okunma sayısı: 2781

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER