Genç Kebap

02 Nisan 2015 Perşembe 09:33
genc-kebap

Üsküdar Genç Kebap

Genç Kebap Kanaat Lokantası kadar olmasa bile Üsküdar'ın en eskilerindendir.

Üsküdar'ın en uzun caddelerinden olan Selmani Pak Caddesinin başlangıç noktasındadır. Merkezi bir noktada olduğu için hemen hemen herkesin bildiği bir yerdir.

1985 yılında açılmıştır. Bu kebapçı lahmacunu ile meşhur bir yerdi. Üsküdar'da eskiler bilir şimdiki yerinde değildi. Şimdiki marketin yanında köşe'de iki katlı küçük bir yerdi. Alt katta lahmacun fırını, karşısında camekanlı bir bölüm, bar taburesi oturaklarında bazen ayakta bazen tabureye oturarak lahmacun yenirdi.

1996 yılında Genç Kebap'ın yeri yıkılarak, yolun köşesi genişletildi. Şimdiki Mado'nun yanına alınıp geniş bir yer verildi. Yeni yerleri eskisi kadar lezzeli lahmacunlar yapamasa da Üsküdar'da kalabalık kebapçılardandır. Menüsünde hemen hemen bütün kebap çeşitleri vardır.

Giriş kısmında, lahmacun fırını ve döner tezgahı var. Masa ile oturacak yeri bulunmuyor. Bar taburesi gibi oturaklarda kısa süreli yemek yemek isterseniz giriş kısmını kullanabilirsiniz. Daha keyifli bir yemek isterseniz üst kat'a çıkmanız gerekiyor.

Üst katın da en kıymetli yeri tabiki cam kenarıdır. Özellikle haftasonu üst kat çok kalabalık olur. Bazen yer bulmak için şark köşesi gibi bir yerde oturup, bir yerin boşalmasını beklemeniz gerekebilir.

Garsonları ilgili sıcak kanlıdırlar. Her türlü kebap çeşidi bulunuyor. Temizlik açısından da sanırım çok yoğun oldukları için çok mükemmel olmadıklarını düşünüyorum. Temizlik ve Kalite orta düzeyde.

Çok merkezi bir yer olduğu için sürekli yoğunlar. Sakin bir akşam yemeği için önerebileceğim bir yer değil. Orta düzeyde vaktiniz varsa yemeğinizi yedikten sonra biraz oturmak isterseniz uygun bir yer. Ailesi ile haftasonu yemeğe gelen oldukça yoğun müşterisi vardır.

Fiyatları orta düzeyde'dir. Otopark sıkıntısı var diyebiliriz. Kendisine özel bir otopark'ı yok ancak caddeye aracınızı çekibilirsiniz. Rezervasyon gerektiren bir yer değil.

Adresi : Selmani Pak cd. No : 1 Üsküdar  Telefon : 0216 334 44 34 - 0216 391 96 63

Haber okunma sayısı: 3388

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • REZALET !!!

    Misafir Genç kebap asla o eski nizamında değil. Paranızla rezil olmak, tabakları masanıza değil adeta kafanıza almak istiyorsanız, böyle bir deneyimi başka yerde asla bu kadarıyla yaşayamayacağınız için şok olmak nedir görün diye tavsiye ederim. Hani hastaneye gidince sağlığa şükrederiz ya, işverenseniz buradaki garsonları görünce en kötü çalışanınıza, tabağınız geldiğinde ise evdeki sahanda yumurtaya şükredeceksiniz. Bu deneyimi özellikle iftar saatinde doyasıya yaşayın. 01 Haziran 2018 14:36

DİĞER HABERLER