Filizler Köftecisi

21 Nisan 2015 Salı 13:18
filizler-koftecisi

Yıllardır Tuzla'da hizmet veren Filizler köfte Üsküdar'da Üsküdar'ın en güzel yerinde

Filizler Köfte'nin bulunduğu yer Üsküdar'ın hatta İstanbul'un en güzel yeri diyebiliriz. 

Eskiler bilirler, Filizler Köfte'nin yerinde önce'den "Kız Kulesi Deniz Restaurant" isminde alkollü son derece pahalı, herkesin her zaman gidemeyeceği bir restaurant vardı. Uzun yıllar üst katı restaurant,  alt katı cafe-bar olarak işlettiler. Daha sonra duyumlarımıza göre İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile kira nedeniyle bir sıkıntı çıktığı için burayı terk etmek durumunda kaldılar. Bir süre boş kalan işletme daha sonra Filizler Köftecisi olarak yeniden açıldı.

Filizler Köfte harika dekorasyonu ile göze hitap ettiği gibi, karışımında %90'a yakın sadece et bulunan köfteleri ile de damaklara hitap etmektedir. Köfteleri hazırlarken özel seçilen yerli hayvanlardan elde edilen dana ve kuzu eti ile hazırlanmakta olduğunu ifade ediyorlar.

Bu özellikleri nedeniyle Filizler,2012'de Hürriyet Gazetesi Gurme Jürisi tarafından ''En İyi Köfteci'' ünvanını almıştır.

Filizler köftecisinde toplam 2000 kişilik yerleri bulunmaktadır. Köfteleri son derece lezzetlidir. Bazen internette okuduğumuz yorumlara göre ekstra üstün bir lezzette değil denilse de, Kızkulesine karşı yenilince tabiki tadının bir başka güzel olduğu da bir gerçektir.


Haber okunma sayısı: 2868

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER