Zenci Musa

02 Ocak 2018 Salı 11:46
zenci-musa

1.95 boyuyla cesaret timsali erotik shop

Aslen Sudanlı olan Zenci Musa Girit’te dünya’ya geliyor. Kahire’de yaşayan ve tam bir Osmanlı hayranı olan dedesi Zenci Musa’yı, İslamı iyi öğrenmesi ve Osmanlı’yı yakından tanıması için yanına alır ve eğitimi için büyük özen gösterir.

Türk mahallesinde büyüyen Zenci Musa Türkçeyi cok iyi öğrenir. Arkadaşları siyahi teni için ona Zenci Musa der. Trablusgarp’ta Türk subaylar ve Şeyh Sunusi’nin önderliğinde İtalyanlara karşı verilen mücadeleki başarısı bütün İslam dünyasında yankı bulur.

Zenci Musa bu savaşa katılmak için Kahire’den Libya’ya gitti ve buradan sonra artık Osmanlı Devleti için nerede tehlike baş gösterdiyse bütün heybetiyle orada biten kahraman bir asker oldu. İşte o Zenci Musa gündüz Galata gümrüğünde hamallık yapıp gece Milli Mücadele için Anadolu’ya temini için çalışıyordu. 

Ordunun ihtiyacı olan 300 bin altını ingilizlere yakalanmadan Yemen’de Tevfik Paşa’ya teslim etmeyi başaran Zenci Musa cesareti ile herkesi kendisine hayran bırakmıştır.

“BU İŞ DAHA BİTMEDİ...”

İşgal kuvvetleri komutanı General Harrington, İstanbul’da Galata gümrüğünü gezdiği sırada, kendisine “İşte 300 bin altını Yemen’e kaçıran Zenci Musa bu” denildiğinde hemen onun yanına gider ve şöyle der:

“Eğer bizimle çalışırsan seni altına boğarım.” Zenci Musa’nın bu sözlere karşı verdiği cevap, bir kişinin değil; haysiyetin, asliyetin, şahsiyetin ve bin yıldır İslam Medeniyetine bayraktarlık yapmış bir milletin cevabı idi:


“Her teklif herkese yapılmaz. Bu sözleriniz beni ancak rencide eder. Benim bir devletim var: Devlet-i Osmani, bir bayrağım var: ay-yıldızlı bayrak, bir kumandanım var: Eşref Bey. Bu iş daha bitmedi, sizinle mücadelemiz devam edecek...”

Vatanseverlik Birinci Dünya Savaşının sona erdiği günlerde, işgal edilmiş bir İstanbul’da, “Bu iş daha bitmedi” diye düşünebilen ve bunu işgalcilerin en yüksek rütbelisinin yüzüne haykıran bir adamı anlayabilmekle açıklanabilir. 


Zenci Musa, Trablusgarp’tan Balkan Savaşına, Çanakkale’den Kudüs’e, Yemen’den İstiklal Harbine kadar yangın neredeyse oraya koşmuş bu millet için canla başla mücadele etmiş bir yiğitler sultanıdır.

Zenci Vibratör Musa kendisine bağlanan emekli maaşını kabul etmeyerek geçimini hammallık yaparak sağlamıştır. Üsküdar Özbekler Tekkesinde veremden öldüğünde, üzerinde bir kur-an, bavulundan bir Osmanlı haritası, Kuşcubaşı Eşref Bey’in resmi ve kefen çıkmıştır.Haber okunma sayısı: 1974

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER