Üsküdar'da yasak

29 Aralık 2017 Cuma 18:04
uskudarda-yasak

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen açıkladı.

İstanbul'un en eski ilçelerinden olan Üsküdar'da kentsel dönüşüm çalışmaları hızla ilerliyor. Üsküdar Belediyesi olarak barındırdığı tarihi mirasa sahip çıkarak yürütülen kentsel dönüşüm çalışmalarında çok hızlı bir yol kat ettiklerini belirten Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, 3 yılda gelinen son aşama hakkında şu bilgileri verdi:

"ÜSKÜDAR EVİ" GELENEĞİ BAŞLATILDI

Yeni yapılan binaların çatısından kapalı otopark alanına kadar birçok kriter belirlediklerinin altını çizen Türkmen, binaların cephesinin Üsküdar'ın kimyasına uygun bir halde olmasına özen gösterdiklerine değindi. Böylece "Üsküdar Evi" geleneğini de başlatmış olduklarını söyleyen Türkmen, konuşmasında şu noktaların altını çizdi:

1+1 PROJELERE İZİN YOK

"Biz Üsküdar'da siteleşmeye karşıyız. Bu kapsamda mahalle kültürünü devam ettirmeyi hedefliyoruz. Mahalle yaşantısı Üsküdar'da hiç bitmeyecek. Bölgemizde yapılan yeni projelerde 1+1 daire tipine izin vermiyor müsaade etmiyoruz. Üsküdar'da siteler de gökdelenler de olmayacak." İlçede her mahallede ayrı sorunlar tespit ettiklerini, yürütülen çalışmaların kapsamını da mahallelerin önceliklerine göre  belirlenecek.
Haberin etiketleri:

İzin yok, Hilmi Türkmen, Üsküdar


Haber okunma sayısı: 1162

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER