Üsküdar Ümraniye Çekmeköy Metrosu

13 Şubat 2015 Cuma 19:39
uskudar-umraniye-cekmekoy-metrosu

Üsküdar Metrosunda Son Durum

Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy- Sancaktepe metro hattı, Üsküdar-Çekmeköy istasyonları arasında yer alan yaklaşık 17 km. uzunluğundaki ana tünelin yapım çalışması büyük bir hızla devam ediyor.

Metro hattı tamamlandığında 16 adet istasyon, yaklaşık 2,7km'lik depo sahası bağlantı tüneli ile bakım alanlarının bulunduğu bir metro hattına kavuşacak.

Şu andaki otobüs sistemi ile en az  1-1,5 saatte süren Üsküdar ile Sancaktepe arası 27dakikada gidilebilecek. Günde 1,5milyon yolcunun taşınmasını hedefleyen projenin yapımı devam ediyor.

Üsküdar Çarşı ile ana hat istasyonlarını yapan Tünel Açma Makinası Fıstıkağacına ulaştı. Metro hattının biran önce tamamlanması için sadece bir hat üzerinde değil, bütün istasyonlarda ayrı ayrı çalışma yapıldığı söyleyen yetkililer, depo sahası ile ana hattın bağlantısını sağlayan bölümde ise 2 adet Tünel Açma Makinasının çalıştığını bildirdiler.

2016 yılında faaliyete geçmesi planlanan Üsküdar-Çekmeköy metrosu bütün hızıyla devam ederken, metro duraklarının yanında bulunan işyeri ve evlerin de satılık ve kiralama bedellerinde bir hayli artış olduğu gözlendi. 
Haber okunma sayısı: 2024

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER