Üsküdar-Eminönü vapurunda gözaltı

30 Nisan 2015 Perşembe 17:07
uskudar-eminonu-vapurunda-gozalti

Samanyolu TV’de Başbakan Davutoğlu için söylediği sert sözlerle gündeme gelmişti.

Geçmişte Yeni Şafak ve Haber7 gibi yayın organlarında yazarlık yapan Prof. Dr. Osman Özsoy, Eminönü Üsküdar vapurunda gözaltına alındı. 

Prof.Dr.Osman Özsoy geçtiğimiz günlerde Başbakan Ahmet Davutoğlu için canlı yayında şunları söylemişti.

“11 sene evvel Haziran ayında Ahmet Davutoğlu beyin arkasında kıldığım ikindi namazını dün kaza ettim.

Gümüşhane konuşmasına canlı denk geldim sayın Davutoğlu’nun, elinde hiç belge ve kanıt olmadan, yüzbinlerce gönül vermiş insanı olan Hizmet Hareketi’ni inanılmaz yaftalarla suçladı.

Bu kadar alenen kul hakkı işleyen bir insanın arkasında namaz kılmış olmaktan hicap ettim. Açık yüreklilikle söylüyorum. Ve kaza ettim.” Ben biraz aksi bir adamım. Cuma hutbesinden aşağı hoca indirmiş adamım. Gözümün içine baka baka kimse yalan anlatamaz. Söyleyemez.

Çorum’da bir merkez vaizi demiş ki, daha evvel söylemiştim, “Hizmet hareketi topladığı paraları İsrail’e gönderiyor” demiş, ben orada olacaktım da o adam orada konuşmaya devam edecekti. Sıfır ihtimal. Bakın bu süreci üç beş tane yiğit adam sona erdirir. Biraz daha gitsin böyle onda sorun yok. Ak Parti seçimde yüzde 60 da oy alsa bu dönem ve bu süreç bitmiştir. Herkes bir defa bunu bilsin. Yaşadığımız şeylerin oyla, sepetle sandıkla bir alakası yok. Bu konuda herkes rahat olsun”.

OSMAN ÖZSOY KİMDİR?

Akademisyen ve gazeteci olan Osman ÖZSOY, 17 Şubat 1965 Bartın doğumludur. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nden 1987 yılında mezun oldu. Doktora’sını İstanbul Üni. İletişim Fakültesi GAZETECİLİK bölümünde yaptı.

Aynı fakültede lisansüstü dersler verdi. 1999 yılında gittiği ABD’de akademik ve mesleki alanıyla ilgili çalışmalar yürüttü. ‘Yayıncılık ve İletişim’ konusunda programlara katıldı. Harvard Üniversitesi’nde çeşitli araştırma projelerine katkıda bulundu. 2000 yılında doçent, 16 Şubat 2007 de Halkla İlişkiler ve Reklâmcılık alanında profesör oldu. Değişik vakıf üniversitelerinde öğretim üyesi ve yönetici olarak görev yaptı.

Haliç Üniversitesi Rektör V. ve Rektör Y. görevlerinde bulundu. Son olarak aynı üniversitenin İşletme Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölüm Başkanlığı’nı sürdürdü. Türkiye'nin 17 Aralık 2013 sonrası yaşadığı hukuk katliamları sonrası önce gazete yazılarına, ardından üniversitedeki derslerine son verildi. Devam eden sözleşmesine rağmen fakülte kapısından içeriye alınmayınca bu hukuksuzluğa asla boyun eğmeyeceğini göstermek için dersini sokakta yaptı. Öğrenciler hocalarına sahip çıktı ve derse katılım oldukça yüksek oldu. Bu DURUŞ yerli yabancı basının dikkatini çekti ve medyada geniş bir şekilde yer aldı. Hukuksuzluğa ve akademi dünyası üzerinde estirilmek istenen siyasi zorbalığa boyun eğmediği için dünyada ilk kez SOKAKTA DERS veren profesör olarak tarihe not düştü.

Polis Akademisi Başkanlığı'na bağlı İstanbul Etiler Polis Eğitim Merkezi Komiser Yardımcılığı Programı'nda "Poliste İletişim Becerileri", "Poliste Liderlik" ve "Sosyal Psikoloji" dersleri verdi.

Akademik çalışmalarını ‘siyasal iletişim’ üzerinde yoğunlaştıran Özsoy, seçmen davranışları üzerine yaptığı çalışmalara paralel olarak seçim kampanyaları konusunda stratejik danışmanlık yaptı. Kamuoyunun yakından izlediği başarılı seçim kampanyalarına imza attı.

Türkiye’nin sosyal, siyasal, sosyo-ekonomik ağırlıklı sorunlarının tespitine ve çözüm önerilerine yönelik çok sayıdaaraştırma projesi yürüttü.

Çeşitli televizyon kanallarında uzun yıllar program yapımcısı ve sunucusu olarak görev yaptı.

4 Nisan 1983'den bugüne değişik gazetelerde köşe yazarlığı yaptı.Haber okunma sayısı: 850

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

FOTO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
44 hit, 4 ziyaretçi, 5 ziyaret
Bu ay:
470 hit, 171 ziyaretçi, 188 ziyaret
Toplam:
82612 hit, 29219 ziyaretçi, 32075 ziyaret