Afişler Şikayet Konusu Oldu

07 Mayıs 2015 Perşembe 17:13
afisler-sikayet-konusu-oldu

Av.Onur Cingil asılan afişler eşitlik ilkesine aykırı dedi

t24.com.tr'nin haberine göre;

AK Parti Üsküdar İlçe Başkanlığı'nın hemen yanındaki, AK Parti İlçe Koordinasyon Merkezi'nde, ilçe seçim kurulu tarafından belirlenen yerler dışında kalan alanlara afiş asıldığı ortaya çıktığını bildirdi. 

AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ait afişlerin bir arada kullanıldığını ve bunun seçimin eşitliğine aykırı olduğunu dile getiren Avukat Onur Cingil'in afişlerin kaldırılmasına yönelik Üsküdar Kaymakamlığı ve Üsküdar Seçim Kurulu'na verdiği dilekçelere ise cevap verilmediği belirtildi.

Afişlerin asıldığı yerin ve cumhurbaşkanına ait afişlerle siyasi bir partiye ait afişlerin bir arada kullanılmasının Seçim Kanunu'na ve 236 Sayılı Genelge'ye aykırı olduğunu belirten Avukat Onur Cingil, adil seçimlerin yine ve bir kez daha sekteye uğratıldığını belirtti.

4 Mayıs'ta verdiği dilekçelerin aradan geçen 48 saate rağmen cevaplanmadığını söyleyen Cingil, konuyla ilgili olarak, "Üsküdar Kaymakamı, ısrarla kanuna karşı gelerek, 8 Mayıs Cuma gününe kadar hukuka aykırı bu olayı sürüncemede bırakıp, sorumluluğun İlçe Seçim Kurulu'na geçmesi ile birlikte talebime karşı olumsuz cevap verme niyetindedir. Üsküdar Kaymakamı şu an açıkça suç işlemektedir. Suç işleyenler hakkında en kısa zamanda suç duyurusunda bulunacağım" ifadelerini kullandı.
Haber okunma sayısı: 1281

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

FOTO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
44 hit, 4 ziyaretçi, 5 ziyaret
Bu ay:
470 hit, 171 ziyaretçi, 188 ziyaret
Toplam:
82612 hit, 29219 ziyaretçi, 32075 ziyaret