Muhabir olmak ister misiniz?

Muhteşem Boğaz Turu

03 Nisan 2015 Cuma 14:05
muhtesem-bogaz-turu

Üsküdar'ın tarihi yerlerini denizden görmenin keyfini çıkartın.

İstanbul Boğazı’nın keyfini çıkartmanın en güzel yollarından biridir Boğaz Turlarıdır.

Özellikle yazın İstanbul’un benzersiz güzelliklerini izlemenin fırsatını yakalar, köprülerin altından geçerek Üsküdar kıyılarını yakından görmebilirsiniz. Üsküdar'da bulunan Beylerleyi sarayını, Yalıları denizden görebilirsiniz.

Tüm tarihi mekânlarını bir arada temaşa edebilmenin keyfini sürmenin yanında bu keyfi çay, simit ve martıların eşliğinde sadece İstanbul Boğazı’nda yaşayabileceğiniz türden duygularla yaşarsınız. Vapurla boğaz turu yapmayan “İstanbul’u gördüm” diyemez, eksik kalır.

Martılarla birlikte yapılan boğaz sefası ayrıcalıktır. İstanbul’un en romantik, en havalı, en turistik yerini görerek keyifli bir zaman dilimi geçirebilirsiniz. Bol bol fotoğraf çekerek anılarınızı biriktirebilirsiniz.

Üsküdar'dan boğaz turuna çıkabilmek için Üsküdar'da Beşiktaş Motor İskelesinin yanında sürekli boğaz turları yapan tekneler vardır.

Turlar; uzun boğaz turu ve kısa boğaz turu diye ikiye ayrılmakta ve fiyatları da ona göre değişmektedir. Ayrıca akşamları, bazı özel tekneler de boğaz turu düzenlemektedir. Tur fiyatları genellikle çok pahalı değildir. Tekne içinde çay, kahve ve soğuk içecek satışı vardır. Önceden tedbirliyseniz yanınızda içeceğiniz atıştırmalık birşeyiniz varsa teknede rahatça yiyebilrsiniz.

Boğaz turlarını İstanbul Şehir Hatları Vapurları ile yapmak isterseniz, tüm boğaz gezileri için geliştirilen sesli ve görüntülü elektronik rehberle turları daha da keyifli hale getiriyorlar. Boğazın tüm tarihi ve turistik mekanlarının genel bilgileriyle sesli ve görüntülü anlatıldığı, dijital bir formda hazırlanan elektronik rehber sistemi 10 ayrı dilde hizmet veriyor.
Haber okunma sayısı: 1016

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER