Muhabir olmak ister misiniz?

Fethipaşa Sosyal Tesisleri

03 Nisan 2015 Cuma 12:19
fethipasa-sosyal-tesisleri

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi

Ahmed Fethi Paşa 1801-1858 yılları arasında yaşamış, Osmanlı asker ve devlet adamıdır.

Adını verdiği bir yalı ile bu koru bulunmaktadır. Koru şu anda İstanbul Büyük Şehir Belediyesi tarafından restore edilmiş, gezi alanları, spor alanları, piknik alanları planlanarak halk'a açılmıştır.

Fethipaşa Korusu yeşillikler içinde muhteşem bir manzaraya sahiptir.  Üsküdar'da eski tekel binası, yeni Tekel Sahnesi Tiyatrosu olan yapıyı geçtikten sonra tabela ile gösterilen girişi vardır. Diğer girişi ise üst taraftan Sultantepe veya İcadiye üzerinden gidilen yoldan yapılmaktadır.

Paşalimanı caddesi üzerinden giriş yaparsanız, çok geniş bir otoparkı bulunmuyor. Ancak İcadiye tarafından girerseniz burası biraz daha rahat olmakla birlikte sokak içinde başka yerlere de park etme olanağınız bulunmaktadır. Otopark alanları ücretsizdir ancak ücretsiz alanda yer bulamazsanız yakın ispark'ın ücretli yerlerine bırakmak durumunda da kalabilirsiniz.

Fethipaşa korusunda yiyecek ve içicek bölümü Paşalimanı Caddesine yakın noktadadır. Eğer üst girişten girerseniz biraz aşağıya doğru yürümeniz gerekmektedir.

Koruda yemek yenilecek ve cafeterya bölümleri ayrı ayrıdır. Cafe bölümünde çay, kahve, soğuk içecekler yanında atıştırmalık simit, poğaca, pasta, kumpir alabilirsiniz. Yemek bölümünde ise ağırlıklı olarak ızgara ürünleri bulunmaktadır. Belediye'ye bağlı bir işletme olduğu için çok kaliteli ürünler sunulmamaktadır. Fiyatları son derece uygundur. Haftasonu yer bulmak çok zordur. En keyifli zaman dilimi haftaiçi sabahları kahvaltı zamanıdır.

Dışarıdan yiyecek içecek getirmek yasaktır ancak korunun gezme bölümlerinde dışarıdan aldığınız çantanızda bulunan yiyecek ve içecekleri tüketebilir, mangal olmadan piknik yapabilirsiniz.

Koruda özel fotoğrafçılar tarafından düğün, nişah fotoğraf çekimleri için set olarak kullanılmaktadır. Bunun için fotoğrafçıya ödeyeceğiniz ücret dışındı bir de koru da fotoğraf çektirmek için de para yatırıp izin almanız gerekmektedir. Aynı şekilde koruda zaman zaman film çekimleri de yapılmaktadır.

Haber metni : Erdal Gökyıldız'a aittir. İzinsiz kullanılması yasaktır.Adres  : Kuzguncuk Mah. Paşa Limanı Cad. Nacak Sk. No:6 / Üsküdar
Telefon  : 444 10 34Haber okunma sayısı: 3335

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER