Beylerbeyi Sahili

08 Nisan 2015 Çarşamba 16:50
beylerbeyi-sahili

Beylerbeyi içinde barındırdığı güzellik

Üsküdar Beylerbeyinde öyle bir yer var ki; burayı bulduğunuz için çok mutlu olacağınıza eminim.

Üsküdar'da oturanlar mutlaka biliyorlardır ancak Beylerbeyi'nden otobüsle geçenler, burayı daha önce görmeyenler vardır. O yüzden özellikle bu ufak ama şirin, sakin yeri size anlatmak istedik.

Beylerbeyi Sarayını gezdiyseniz vaktiniz varsa özellile akşam üstü Beylerbeyi sahiline mutlaka gitmelisiniz.  Burası Beylerbeyi otobüs durağının yanındaki sokaktan içeriye girdiğinizde karşınıza çıkıyor.

Sokaktan içeriye girdiğinizde adeta bambaşka bir dünya'ya geçmiş gibi oluyorsunuz. Sanki hiç İstanbul'da değil de, kendinizi uzaklarda sakin bir köyde, bir tatil beldesinde balıkçı kasabası gibi ufak bir yerdeymiş gibi hissetiyorsunuz. Buranın şirin mi şirin bir iskelesi bulunuyor. İskelenin hemen yanında balıkçı kayıklarının barınakları var.

Burası özellikle yaz akşamları çok kalabalık ve inanılmaz güzel manzaralı bir yer oluyor. Boğaziçi köprüsünün hemen altında kaldığı için köprünün bütün güzelliğini seyredebiliyorsunuz. Ayrıca köprünün ortaköy tarafından güneşin batışını, etrafın aldığı kızıl hali seyrederek muhteşem fotoğraflar çekebilirsiniz. Hava tamamen karardığında ise, karşı tarafın ışıklarını seyre dalabilirsiniz.

İskelenin etrafında bir sürü kafeler, yemek yenilecek restaurantlar, kebapçılar bulunuyor. Birçoğu alkollü yerler olmak üzere alkolsüz olan yerlerde bulunuyor.  Beğendiğiniz bir kafe'ye girip kendinize bir çay veya soğuk içecek alıp oturduğunuzda bütün günün yorgunluğunu atabilir, arkadaşlarınızla koyu bir sohbete dalabilirsiniz. Biraz ilerisinde de Beylerbeyi Camisi, Caminin bahçesinde de genellikle balık tutanları görebilirsiniz.

Üsküdar'ın genelinde çok nezih insanların ikamet ettiği gibi buraya gelen kişilerde son derece temiz ve nezihdirler. Üsküdar genel anlamda sakin ve güvenli bir yer olması ile bilinir. Buraya gelip, sakinliği ile yorgunluğunzu atabilir. Güvenli bir şekilde saatlerce oturabilir, etrafı seyre dalabilir, isterseniz kitap okuyabilirsiniz.

Haber Metni : Erdal Gökyıldız

İzinsiz kullanılması yasaktır. İzinsiz kullananlar için yasal yollara başvurulacaktır.
Haber okunma sayısı: 2596

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER